Výstava fotografií herců (a nejen jich) Komorní scény Aréna

Fotografická výstava je zahajovací akcí k 20. výročí založení KSA.

22.04.2014 -30.06.2014
V rolích fotografů se představí Tereza Cisovská, Marek Cisovský, Tereza Čapková, Albert Čuba, Tereza Dočkalová, Josef Kaluža, Kateřina Kazická, René Šmotek a další.

Komorní scéna Aréna letos v květnu oslaví dvacet let od svého vzniku. V příští sezóně proto chystáme vedle nových premiér i řadu překvapení a doprovodných akcí spojených s tímto výročím.


První vlaštovkou k tomuto jubileu bude ale už teď výstava fotografií ve foyer divadla, přičemž vystavovat budou herci našeho divadla. Na jejich fotkách se můžete setkat s momentkami ze šaten, se situacemi, které zažili na zájezdech, např. s inscenací Panočky v ruském Permu nebo s Jubileem v polských Sopotech. Také nahlédneme do jejich aktivit ve volném čase a jeden z fotografických panelů tvoří portréty kolegů, některé ve velmi překvapivých úpravách.


Fotky Alberta Čuby, Marka a Terezy Cisovských, Terezy Dočkalové, Josefa Kalužy, Reného Šmotka a některých dalších vybral a tematicky roztřídil kurátor výstavy Martin Popelář. Vybral zhruba sto snímků z původních několika stovek, z nichž pak vytvořil čtyři tematicky rozdělené velkoformátové koláže o rozměrech 100x70 cm. Zároveň tyto fotografie doplnil o šest velkých snímků ze starších inscenací.


Vedle fotek si budete moci prohlédnout i nejvýznamnější divadelní ocenění, které Aréna v poslední době získala. Prostor foyer kromě fotografií na stěnách ozdobí i vitríny, v nichž budou k vidění Ceny Thálie, Ceny Alfréda Radoka, Ceny Českého divadla či kožich, který Aréna získala loni v dubnu coby netradiční podobu Ceny Marka Ravenhilla.


Vernisáž svými písněmi doplní polovina kapely Mamalör, která se věnuje klezmeru, a jejímiž členy jsou mj. i herci Arény Marek a Tereza Cisovští.


Vernisáž výstavy fotografií a divadelních cen se bude konat v úterý 22. dubna 2014 v 17 hodin a potrvá do června 2014.