Živý stream Cholinova chovna

20. 1. 2021
Nikdo z vás nezná Cholina
A není o co stát
Je to hnusná čubka
A kurva na kvadrát
 
Opět se vám z Arény hlásíme živě, abychom do vašich sněhem zasypaných domovů vdýchli trochu krásy a něhy, k čemuž jsme si na pomoc přizvali u nás (téměř) neznámého ruského básníka Igora Cholina.
 
 
KDO BYL CHOLIN?
 
Igor Cholin žil v letech 1920 až 1999 a kromě veršů pro děti mu v tehdejším Sovětském svazu nevyšlo vůbec, ale vůbec nic a dodnes je jeho tvorba v současném Rusku na okraji zájmu oficiální kultury. Českým čtenářům byl Igor Cholin představen koncem roku 2012, kdy vyšla kniha nazvaná Nikdo z vás nezná Cholina. Za tímto průřezem Cholinovou tvorbou stojí tři překladatelé z ruštiny, přičemž jedním z nich je i náš dramaturg Tomáš Vůjtek. Kniha je doprovázena ilustracemi Cholinova přítele, ruského výtvarníka Viktora Pivovarova, které jsme s jeho laskavým svolením použili ve vizuálu k našemu undergroundovému kabaretu.
 
V našem undergroundovém kabaretu se prostřednictvím Cholinových básní ocitneme v neutěšeném světě sovětských lidí žijících v barácích na periferii Moskvy 50. let. A nejspíš nejenom v Moskvě, a nejenom v 50. letech, jak nejspíš sami poznáte.
 

CO JE CHOLIN?
 
Cholin patří mezi vitaminy skupiny B. Podporuje paměť, usměrňuje syntézu cholesterolu, v játrech usnadňuje detoxikaci toxických látek a léků, má uklidňující účinky a má i podpůrný efekt při léčbě Alzheimerovy nemoci. Nedostatek cholinu může být příčinou vysokého krevního tlaku u diabetiků, pacientů trpících obezitou, nefritidou či srdečními chorobami.

 
O Igoru Cholinovi se můžete dozvědět víc v undergroundovém kabaretu Cholinova chovna, který bude mít i živý hudební doprovod, o nějž se postará "předkapela špatných kapel" Lefineser, částečně složená ze členů našeho souboru. Živý stream, který proběhne již tento pátek od 18.30, vzniká ve spolupráci se studenty Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě v Opavě.
 
Udělejte něco pro své zdraví a dopřejte si vydatnou dávku Cholina!
8.4.2021
Čtvrtek je takový malý pátek, a to znamená ideální příležitost pro menší domácí večírek! Těm z vás, kdo ještě neviděli náš undergroundový kabaret Cholinova chovna, ale i těm, kdo už ho viděli, doporučujeme zabrousit na nás YouTube kanál. Záznam Cholina,...
883
Cholinova chovna
22.1.2021
Jak už jste určitě zaznamenali, každý měsíc se vám z Arény hlásíme živě s novým inscenovaným čtením.   Leden věnujeme ruskému undergroundovému básníkovi Igoru Cholinovi, kterému u nás vyšla jediná sbírka Nikdo z nás nezná Cholina, na které se překladatelsky...
863
Cholinova chovna
Živý stream Cholinova chovna